Cerība, ka latviski tiks izdota literatūra adoptētājiem

Pirms diviem mēnešiem, kad biju tikko kā saņēmusi Amazonē nopirkto grāmatu par sāpināto bērnu audzināšanu un sapratusi, ka Latvijā vispār nav nekādas literatūras, kas izglītotu adoptētājus un palīdzētu pieņemto bērnu audzināšanā,  aizrakstīju vēstuli izdevniecībai Jumava:

 

Mani interesē iespējas un izdevniecības ieinteresētība grāmtas tulkošanā un izdošanā. Es esmu adoptētāja un ar nožēlu spiesta secināt, ka Latvijā vispār NAV pieejamas literatūras par to, kā audzināt adoptētu jeb smagi traumētu bērnu. Un vēl vairāk - ir ļoti maz speciālistu, kuri ir izglītoti šajos jautājumos un spēj palīdzēt par ko vairāk kā diagnozes uzstādīšanu (daudzi arī to nespēj). Reāli ir daudz morāli sagrautas ģimenes, kuras vienkārši nesaprot un nezin kā tikt galā ar saviem bērniem un viss, par ko nākas dzirdēt ir sabiedrības nosodījums un dažādi mīti par slikto ģenētiku, kaut arī pasaulē jau sen zināms, ka problēmas pamatā ir piesaistes traucējumi (ārstējami), kas ir nopietni un sabojā ne tikai bērna un viņa radinieku dzīvi, bet arī apdraud sabiedrību.
Es kā vienīgo šobrīd reālāko iespēju kā palīdzēt cilvēkiem, kuri audzina pieņemtos bērnus redzu tajā, ka tiktu tulkotas grāmatas par tēmu un izdotas Latvijā. Šobrīd lasu labu grāmatu 'Parenting the Hurt Child: Helping Adoptive Families Heal and Grow'. Otra grāmata, kuru esmu nopirkusi, bet vēl neesmu saņēmusi, un kura pēc daudzām atsauksmēm minēta kā labākā par tēmu ir 'Attaching in Adoption: Practical Tools for Today's Parents'.
Tā kā jūsu izdevniecība ir izdevusi vairākas psiholoģiska rakstura grāmatas, tad ceru uz jūsu ieinteresētību un atsaucību.

 

 

Biju jau pavisam par šo vēstuli aizmirsusi līdz šodien saņēmu atbildi, kas tiešām spārno un dod cerību, ka tiks izdotas kādas grāmatas par piesaistes attīstīšanu vecākiem, audzinot pieņemtos bērnus:

 

Atvainojiet, ka tik ilgi neatbildējām, bet sekojām Jūsu ieteikumam un Jūsu minētās grāmatas esam pasūtījuši. Lai pieņemtu galīgo lēmumu, mums būtu nepieciešams vēl kāds alternatīvs viedoklis. Vai Jūs neieteiktu kādu organizāciju vai cilvēku, kas varētu izvērtēt un palasīt grāmatas?

 

No savas puses ieteicām Ievu Biti, kas ir tiešām kompetenta izvērtēt grāmatas.

 

 

Gaisma adopcijas tuneļa galā... :)

Write a comment

Comments: 0